اعلام نتایج مرحله دوم سال ۹۲-۹۱

ضمن آرزوی خوشوقتی از حضور تمامی شرکت کنندگان در آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی همان گونه که در بخشنامه ثبت نام مرحله اول اشاره گردیده کمیته های علمی، متشکل از اساتید صاحب صلاحیت دانشگاهی و معلمین با تجربه آموزش و پرورش در هر المپیاد مسئولیت شناسایی، آموزش تا مرحله اعزام دانش آموزان به مسابقات جهانی را برعهده دارند و در مرحله شناسایی در این کمیته ها با دقت بسیار بالا از طرح سؤال تا تصحیح اوراق و اعلام نتایج و … این مسئولیت را برعهده دارند. از آن جایی که باشگاه دانش پژوهان جوان همواره در راستای اعتماد سازی قدم بر می دارد. ضمن اعلام نتایج المپیادهای علمی مرحله دوم چگونگی مراحل استخراج نتایج را به اطلاع عموم شرکت کنندگان مرحله دوم به شرح زیر می رساند:

  1. پس از برگزاری آزمون مرحله دوم در اردیبهشت ماه سال ۹۲ تمامی سؤالات مربوط به هر المپیاد به همراه پاسخ تستی و تشریحی ارایه شده توسط کمیته های علمی بر روی پایگاه اطلاع رسانی باشگاه قرار داده شد و سپس نظرات دریافتی از سوی برخی شرکت کنندگان پیرامون سؤالات و یا پاسخ تستی و تشریحی دریافت و در اختیار کمیته های علمی قرار گرفت. کمیته های علمی با تشکیل جلسه نسبت به نظرات ارسالی، رسیدگی و پاسخ های لازم را برای آنان ارسال نموده و چنانچه مواردی جهت اطلاع شرکت کنندگان ضروری بود از طریق پایگاه به شرکت کنندگان اطلاع رسانی گردید.
  2. تصحیح و قرائت پاسخنامه های آزمون های تستی:

آزمون هایی که دارای سؤالات تستی بوده، پاسخنامه های آن توسط ماشین علامت خوان با دقت بسیار بالا و به صورت دو بار قرائت توسط ماشین انجام شده است و کنترل های دستی نیز بر صحت قرائت بر روی آنها انجام گرفته است.

  1. فرآیند تصحیح اوراق تشریحی آزمون ها:

المپیادهایی که دارای آزمون تشریحی بوده بر اساس مصوبه شورای باشگاه دانش پژوهان جوان برای هر پاسخ سؤال، ۲ تصحیح و ۲ مصحح با توجه به ریز بارم تعیین شده توسط کمیته، انجام شده و در صورت وجود مغایرت بین تصحیح اول و دوم، تصحیح سوم نیز انجام شده، اعضای کمیته علمی ذیربط نیز بررسی دقیق بر تصحیح اوراق را انجام داده است.

  1. کمیته های علمی جهت تعیین نفرات قبول شده پس از سورت نمرات دانش آموزان، مجدداً اوراق امتحانی تمامی شرکت کنندگان را مورد بازبینی قرار داده و پس از صحت عملیات انجام گرفته، خط برش را بر اساس نمرات سورت شده تعیین نموده اند و بر همین اساس نفرات پذیرفته شده انتخاب شده اند.
  2. برای شرکت کنندگانی که در این مرحله پذیرفته نشده اند ضمن آرزوی موفقیت در عرصه های علمی دیگر کارنامه صادر شده است که در صورت تمایل می توانند جهت دریافت کارنامه خود روزهای ۲۷ و ۲۸ خردادماه سال جاری به شرح زیر مراجعه نمایند.

الف: در تهران: بلوار سردار جنگل، تقاطع بزرگراه شهید همت، خیابان فرزانه غربی، دبیرستان علامه حلی تهران از ساعت ۹ الی ۱۴

ب: در شهرستان ها: ادارات کل آموزش و پرورش استان ها اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از ساعت ۹ الی ۱۴

*نحوه و چگونگی رسیدگی به اعتراضات:

با توجه به موارد مورد اشاره، چنانچه دانش آموزان به نتیجه اعلامی خود اعتراض داشته و خواستار رسیدگی مجدد هستند بر اساس مصوبه شورای باشگاه افراد مذکور می توانند به یک سوم سؤالات تشریحی المپیاد مربوطه با توجه به کارنامه اخذ شده درخواست رسیدگی مجدد (مطابق فرم رسیدگی مجدد بر روی سایت) بدهند و مراتب را از طریق یکی از روش های زیر حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۹۲/۳/۲۹ جهت بررسی ارسال نمایند. بدیهی است کمیته علمی ذیربط در اسرع وقت بررسی دقیق را انجام داده و پاسخ لازم به صورت مکتوب به آدرس پستی اعلام شده ارسال خواهد شد.

  1. مراجعه به سایت www.ysc.ac.ir و تکمیل فرم درخواست بررسی مجدد و ارسال آن از طریق سایت مذکور
  2. تکمیل فرم درخواست رسیدگی مجدد و ارسال آن از طریق نمابر به شماره ۲۲۰۱۹۹۷۰-۰۲۱

ضمناً به منظور رعایت حقوق کلیه شرکت کنندگان تهرانی و شهرستانی رسیدگی به اعتراضات صرفاً از دو روش اشاره شده امکان پذیر می باشد و از مراجعه حضوری به باشگاه دانش پژوهان جوان اکیداً خودداری فرمایید و باشگاه پاسخگوی مراجعین حضوری نخواهد بود.

ضمناً توصیه می گردد دانش آموزانی که درخواست رسیدگی مجدد دارند ابتدا کارنامه خود را اخذ و سپس نسبت به تنظیم فرم رسیدگی مجدد اقدام نمایند و صرفاً از طریق یکی از دو روش اشاره شده درخواست خود را ارسال دارند.

ضمناً پذیرفته شدگان می توانند برای کسب اطلاع از چگونگی و زمان ثبت نام به بخشنامه مراجعه نمایند و یا با تلفن روابط عمومی باشگاه (۲۲۰۱۹۹۶۶-۰۲۱) و تلفن (۲۲۰۱۰۴۰۴-۰۲۱) تماس حاصل نمایند.

معاونت دانش پژوهان جوان

دانلود : لینک مستقیم | لینک کمکی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جواب را وارد کنید : * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.